Zaman Geçerken…

All my life… Y.K. :)

Geleceğe yolculuk…

03 Ekim 2014

Evlatlar büyüdükçe biz çocuklaşacak mıyız? Öyle derler ya insanlar yaşlandıkça küçülürmüş diye.. Hem bedenen hem de ruhen bence… Kemiklerin ve diğer organların küçüldüğünü duymuştum ama ruhen de algısı küçülüyor… Çocuklaşıyor yaşlılar.

İnsanın attığı her bir adım geleceğe bir yolculuk aslında bebekliğinden, çocukluğundan, gençliğinden uzaklaşan…  Bebekken ne kadar muhtaçsan anne-baba kucağına, bu zamanla yerini iki ele sonra ebeveynin tek parmağıyla desteğine bıraktı yavaş yavaş yerini… Sonraları  ııııhh diyerek itiyorsun muhtaç olduğun eli kendi ayakların üstünde durmak, hatta kendi başına yol almak için…

Sonra ergenlik geliyor ve artık ayaklarının üstünde durmayı bırak kendi kanatlarınla uçmak istiyorsun… Kanatların var sanıyorsun özgürlüğü tattıkça… Hayat öyle hızlı akıp geçiyor ki farkına varamıyorsun; bir de bakmışsın 30, 40, 50… Ömür artık senin için değil evladın/evlatların için önemli. emekli olmanın derdine düşmüş, ufak ufak hastalıklar yakana yapışmış, yenileri sırada….

Yaş demişken…

Eski Bayramları özlemeye başlamışsan olan olmuştur zaten artık 🙂 yaşlanmışsındır basbaya! 10 sene sonra da bugünkü bayramları özlüyor olacağından bugünkünün tadını çıkar derim… Eksilmeden kapılar bir bir çal hepsini bu bayram…

(Her ne kadar ben bu tatilde evden dışarı burnumu çıkartmak istemesem de bayramın ruhunu yaşatmaya devam ediyor olacağız Yiğit Kemal için 🙂 )

İçinizdeki eski bayramları özleyen çocuk yaşlanmadan,
etrafınızdaki çocuklaşan yaşlılarla kutlayın bayramı 😉

Ruhlar yaşlanmayagörsün zaten…

Bedenler bugün var yarın yok çünkü…

Geleceğe yolculuğa bir mola, BAYRAM MOLASI VERELİM 😀

İyi bayramlar şimdiden 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: