Zaman Geçerken…

All my life… Y.K. :)

Bir kere gül… İçim rahat gideyim evime…

23 Mayıs 2013

Bu yazım benim için çoook özel birisine… 
(Yine benim için çoook önemli birkaç dostumun ♥ yorumlarından, duvar yazılarından alıntılar olacak içinde…)

(Alıntı 1)
Geçen yıl 2 Haziran’da facebook duvarımda paylaştığım yazım…

“Merkez Efendi’den ayrılmak sizden ayrılmak gibi gelmemişti bana veda ettiğim gün…. Geçen zaman içersinde ve bu gece birlikteyken birkez daha ayrılık olmadığını gördük, kahkahalarla büyük zevkle yaşadık… Sadece aynı işyerinde değiliz hepsi bu… Yine aynı Arzu, aynı Fatma., aynı Mercan…. Vee tabiki birde aynı Dr.Nurten.…….  (Bu gruba dahil edilebilecek iki güzel insan daha Sibel…&Hüsniye… )”

1 sene geçti üzerinden, düşündüklerim, yaşadıklarımız, paylaştıklarımız değişmedi… Aynı birbirini çok seven dostlar ve aynı birbirine bağlı grup… İstendiğinde yine zor gününde yanında duruldu dostun, istemeye bile mecali yokken hissedildi yine ortak olundu üzüntülere… 

Merkez Efendi bizsiz kaldı ne yazık ama biz kopmadık!!!

(Alıntı 2)
“En güçlü kişilerin genellikle en hassas olanlar olduğunu biliyor muydunuz? En fazla nezaket gösterenlerin, aslında kaba davranışlara maruz kaldığını? Sürekli başkalarıyla ilgilenenlerin aslında ilgiye en çok ihtiyaç duyanlar olduklarını? Söylemesi en zor üç sözün “Seni seviyorum!” “Özür dilerim!” ve “Bana yardım et!” olduğunu? Biliyor muydunuz? Bazen birinin mutlu görünmesi mutlu olduğu anlamına gelmez; yüzündeki o gülümsemenin ardına bakarsanız, belki aslında ne kadar acı çektiğini görebilirsiniz.

Şu anda sorunlar yaşayan bütün dostlara… Bir iyi niyet çığı başlatalım. Hepimizin şu anda olumlu duygulara ve iyi niyetlere ihtiyacı var.”

Bunu çokk sewdiğim bir arkadaşımın duvarında okuyunca sana yazmak istedim canım arkadaşım… İçinde bulunduğun durum bizi de çok yaraladı… Biliyorum çok canın yandı ama geçicek inan, insanları çirkin kıldığı gibi bu durum seni daha olgun daha sabırlı kılıcak… Biraz daha büyüyeceksin işte, biraz daha yaşlanıcak, çok daha fazla anne olucak, ama acıyla yoğrulup affediceksin… Gözünde yaş kalmayana kadar ağla şimdi, dök içini, dök nefretini ama sonra kapat kapını kine, herkesin Allah’tan nasibini almasını dile, affet… Sen ol, deli ol, yine bizim özlediğimiz halin ol!!! 

Sadece kazancımız aldığımız maaşımız ve daha önemlisi birbirimiz olan o hastanede en zor günlerimde hep sen vardın yanımda… Yaptığım iş yüzünden en baskı altında olduğum zamanda (ki pek de samimi değildik o zaman) bana bir cümle kurmuştun… “Bir kere gül, içim rahat gideyim eve” demiştin… O an insanların iki yüzlülüğüne ağlarken, senin samimiyetine gülümsemiştim… Simdi sen gül bana canım arkadaşım… Gülümse içten, rahat gideyim evime, rahat olsun içim… Sen de at eskilerini bu yazımdaki gibi!!(okumadıysan tıklaaaaa)

Biliyorum;
(Alıntı 3)
Eskicilik ruhunda yaşar insanın! ha deyince sökülmez nasıl ki kör sandığın bıçak gün gelir keser dersin, sabırla beklersin kesmesini. Yani sen atsan da dolaptakini, balkondakini… Atabilir misin kini, nefretini, sancını, karın ağrını yada kafandakini? Asıl olan atmak değil paylaşmak!!! Şanslıysan bulursun eskisini, yenisini paylaşacak birini. İyiyi de kötüyü de paylaşmak lazım bence… Belki çoğalır neşe, azalır tasa…. (…demişti hesapsız-gönlüyle konuşan, çoook sewdiğim biri…)

Bu kadar uzun süre seni anlamamızı, sıkıntını hissetmemizi bekleme nolur bidaha… Paylaş, paylaş ki bilelim, yanında olalım… Seni yalnız sanmasın kimse, bilsin hayatında ne çok sewenin olduğunu… Ve bidaha olmadık müsvettelere güvenme sakın… 

Sen gül bir kere bana, içim rahat gideyim evime kıymetlim…

tk

♥ Bu seni güldürür belki, hatırladın mı? ♥

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: